Nasze plany na pierwsze półrocze 2015r.

Za nami pierwsza impreza. Odwiedziliśmy Komendę Policji w Zabrzu, niemniej to tylko zapowiedź tego co czeka nas w bieżącym roku. W jego pierwszej połowie, chcielibyśmy kontynuować cykl zwiedzania "Od kuchni" a także zorganizować dwa rajdy związane z historią Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej (w tym roku przewidywane jest jej otwarcie).
Oto planowane imprezy na pierwszą połowę 2015r. :

"Od Kuchni" – Zwiedzanie siedziby Polskiego Radia w Katowicach,
"Od Kuchni" – Zwiedzanie Domu Muzyki i Tańca oraz redakcji Telewizji Zabrze,
"Od Kuchni" – Wizyta w środku badawczym Fundacji Kardiochirurgi im. prof. Z. Religi w Zabrzu,
– Zwiedzanie ekspozycji Szybu Carnall, Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Luiza" w Zabrzu (pokaz pracy czynnej parowej maszyny wyciągowej, ekspozycja "Kopalnia Edisona", multimedialna prezentacja historii kopalni "Luiza"),
Rajd Sztolniowy – przejście trasy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Będziemy wędrować między Chorzowem a Zabrzem, trasą ponad podziemną sztolnią (na tyle na ile pozwalają ograniczenia na powierzchni – budynki, ogrodzenia). Poznamy historie sztolni i jej ważne obiekty a także ciekawe miejsca w pobliżu trasy sztolni.
Rajd Kanału Kłodnickiego – przejście trasą kanału między Zabrzem a Gliwicami. To mniej znany odcinek kanału, istniejący do lat 50-tych XX w. Poznamy historię kanału i odnajdziemy między innymi miejsca gdzie znajdowały się pochylnie do transportu barek z węglem po wzniesieniach na trasie kanału.

W drugiej połowie roku będziemy chcieć powtórzyć bardzo udane zwiedzanie "Komendy Policji w Zabrzu i zwiedzanie Portu Lotniczego w "Pyrzowicach" oraz kontynuować przejście trasy Kanału Kłodnickiego na odcinku Gliwice – Koźle. Więcej szczegółów na temat planów na drugą połowę roku przedstawimy za kilka miesięcy.

Zachęcamy do wspierania działań Ślaskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników. Nie trzeba być pilotem czy przewodnikiem aby być naszym członkiem. Wystarczy wypełnić formularz. Członkostwo daje pierwszeństwo w zapisach na organizowane przez nas imprezy (niektóre są tylko dla członków).