Zniżkowe bilety do Teatru Rozrywki!!!

zaproszenie-Teatr-Rozrywki-Śląskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników wraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, serdecznie zaprasza na pełnometrażowy dokument, zatytułowany „Gloria i exodus – historia szlachty śląskiej”. Ten film to barwna opowieść o takich wielkich rodach arystokratycznych i szlacheckich jak: Ballestrem, Henckel von Donnersmarck, Hochberg-Pless czy Tiele-Winckler. Historia naszego regionu odżywa tu we wspomnieniach ich potomków.
Akcent położony został na burzliwy wiek XX – wojny światowe i rok 1945, kiedy zmienione zostały granice państwowe i skończyła się pewna epoka. Czy wtedy szlachta zupełnie zniknęła? Co z niej zostało?

„Gloria i exodus” wyprodukowano w Niemczech, gdzie od wielu lat mieszkają i tworzą, pochodzący z Górnego Śląska scenarzyści i reżyserzy filmu – Andrzej Klamt i Ronald Urbańczyk. Ten drugi będzie gościem Krzysztofa Karwata i podzieli się doświadczeniami z realizacji tego pasjonującego dokumentu. Ponadto w dyskusji udział weźmie dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki – historyk od lat badający i opisujący losy szlachty śląskiej (TR).

Impreza odbędzie się 20.04.2015r. o godz. 19.00 Dla członków i sympatyków SSPP, bilety w promocyjnej cenie 5 zł. Zaznaczam iż w sprzedaży online biletów już nie ma, dla SSPP zarezerwowano osobną, ograniczoną pulę.